Wisełka - nadmorska plażaWisełka to malutka miejscowość wczasowa w sąsiedztwie znanego kurortu Międzyzdroje (10 km na wschód). Miejscowość położona jest na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, wśród lasów sosnowych, z licznymi trasami do wędrówki rowerowej i pieszej – to doskonałe miejsce do odpoczynku dla rodzin i wszystkich osób lubiących ciszę i spokój.

Letnisko od piaszczystego brzegu Bałtyku dzieli około 1200 metrów. Niemniej jednak, droga biegnie przez las sosnowy z domieszką buków, i sama jest już osobliwą atrakcją. Sama plaża, leżąca przy skarpie, jest dość wąska, ale z kolei piaszczysta i ma naturę dzikiej plaży. Woda morska, jak na Morze Bałtyckie jest w tym miejscu dość ciepła, a na pewno cieplejsza niż na przykład w Kołobrzegu. Niewielkie jeziorko (20 ha) o tej samej nazwie – Wisełka – położone jest na południu wsi, ma piaszczyste, łatwo osiągalne brzegi – tutaj też jest plaża. Można tutaj wypożyczyć żaglówkę, łódź. To ulubione miejsce wędkarzy, można tu łowić takie ryby jak szczupak lub okoń, a w pobliskich lasach można znaleźć grzyby.

Wisełka, mimo że to niewielka wioska, jest dobrze przygotowana na przyjęcie urlopowiczów. Funkcjonuje tu wiele pensjonatów, pochodzących z początków dwudziestego wieku, ośrodków wczasowych, domów gościnnych oferujących pokoje i kwatery w Wisełce. Baza gastronomiczna jest także bogata, a do Wisełki można dojechać komunikacją autobusową.

Szukasz noclegu w cichej Wisełce? Sprawdź ofertę na stronie: www.wiselka.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

NadMorzem.com – noclegi nad morzem
noclegi nad morzem