KołczewoKołczewo, położone na wyspie Wolin, w pobliżu jezior i lasów, to jedno z miejsc nad Bałtykiem doskonałe dla ludzi chcących wypocząć od hałasu miast. W pobliżu znajduje się wiele jezior, a tuż na południu Kołczewa jest dość duże jezioro o takiej samej nazwie – jezioro Kołczewo. Z kolei ok 2,5 km w kierunku północno – wschodnim leży rozległe jezioro Koprowo. Przy jeziorze Kołczewo w sezonie urlopowym funkcjonuje stanica wodna, skąd można wypożyczyć łódkę, kajak czy rower wodny oraz korzystać z aktywnego wypoczynku nad wodą.

Choć, Kołczewo jest lekko oddalone od brzegu morza (2-3 kilometry), można jednak podjechać do Międzywodzia bądź Wisełki i stamtąd wybrać się już piechotą na plażę. Można także wyruszyć na plażę ścieżką pośród lasów pieszo czy rowerem bezpośrednio z Kołczewa. Pobliskie plaże są niezbyt obszerne, ale piaszczyste, z charakterem dzikiej, odludnej plaży.

Kołczewo docenią również fanatycy golfa. To w tym miejscu zlokalizowany jest Amber Baltic – klub golfowy – kompleks o dwudziestu siedmiu dołkach. Można tu na urlopie pograć w golfa, czy rozpocząć przygodę z tym sportem – korzystając z nauki z indywidualnym trenerem.

Baza turystyczna to zwłaszcza gospodarstwa agroturystyczne  oraz domy wypoczynkowe oferujące pokoje oraz kwatery w Kołczewie, lecz są tu także apartamenty dla bardziej wymagających turystów. W otoczeniu okolicznych lasów znajdziemy także campingi i pola namiotowe. Dlatego, szukając wytchnienia od powszedniego hałasu miasta, decydując się na noclegi nad morzem można zastanowić się nad pobytem w Kołczewie.

Polecamy

NadMorzem.com – noclegi nad morzem
noclegi nad morzem